en az 3 karakter olmalıdır

DONANIM ÖZELLİKLERİ

Güvenli ve uzun ömürlü bir sürüş için hayata geçirdiğimiz donanımlar.

  • Idle Stop

    DETAY
  • Kombine Fren Sistemi

    DETAY
  • Konforlu Sele

    DETAY
Yakıt Tasarrufu İçin Idle Stop

Yakıt Tasarrufu İçin Idle Stop

Kombine Fren Sistemi

Kombine Fren Sistemi

Tüm Eşyalarınız İçin Geniş Sele Altı Bagaj

Tüm Eşyalarınız İçin Geniş Sele Altı Bagaj

TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor

Motor

Motor Tipi

Kuvvetlendirilmiş hava soğutmalı, SOHC, tek silindirli

Maksimum Güç

6,4 kW @ 7.500 d/d

Maksimum Tork

9,2 Nm @ 5.500 d/d

Şanzıman Tipi

CVT

Ölçüler

Ölçüler

Uzunluk x Genişlik x Yükseklik (mm)

1.815 x 675 x 1.100

Sele Yüksekliği (mm)

735

Dingil Mesafesi (mm)

1.240

Boş Ağırlık

107 kg

Yakıt Kapasitesi (lt)

6,4

Lastikler

Lastikler

Frenler (Ön/Arka)

190 mm disk / 130 mm kampana

Lastikler (Ön/Arka)

90/90-12 (44J) 150kPa / 100/90-10 (56J) 200kPa

Süspansiyon (Ön)

31 mm’lik teleskobik çatal, 80 mm esneme aralıklı

Süspansiyon (Arka)

Tek amortisörlü arka çatal, 70 mm esneme aralıklı

 MOTO ENSAR Mavi

RENK SEÇİMİ

Lütfen bir renk seçin

Mavi

Beyaz

SIKÇA SORULAN SORULAR

Honda Spacy Alpha Şehir Dışında Kullanılabilir mi?

Honda Spacy Alpha, şehir içerisinde yoğun trafikte düşük yakıt tüketimi ile sizi rahatlatacak şekilde tasarlanmıştır. Otobanlarda ihtiyaç duyabileceğiniz yüksek süratlere çıkmak konusunda beklentilerinizi karşılayamayabilir. Ancak şehir dışında da kullanıma uygundur. Şehirler arasında çok sık seyahat ediyorsanız ve motosikletinizle keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, Touring ya da Adventure kategorilerimizde yer alan motosikletleri tercih edebilirsiniz.

Honda Spacy Alpha İçin Hangi Ehliyet Gerekli?

Honda Spacy Alpha, A1 ehliyet ile kullanılabilir ve A1 ehliyet alabilmek için 16 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Ayrıca A1 üstü ehliyetlere sahip olan kullanıcılar da Honda Spacy Alpha’yı kullanabilirler. Kullanımı kolay olsa da gerekli koruyucu ekipmanlara sahip olmadan motosikletin sürülmemesi önerilir. 

Honda Spacy Alpha Nasıl Çalıştırılır?

Öncelikle kontak anahtarı ile marşı açmanız gerekir. Honda Spacy Alpha’nın motoru kısa süre sonra ısınacaktır. Gaz kolunu kademeli olarak açıp harekete geçebilirsiniz. Durmak istediğinizdeyse hem arka hem de ön fren kollarına aynı anda basmanız gerekir. Kısacası Honda Spacy Alpha, “Al ve kullan” şeklinde tanımlanan bir motosiklettir ve “ilk motosiklet” olmak için uygundur. 

Honda Spacy Alpha’nın Aksesuarları Neler?

Honda Spacy Alpha’ya Honda’nın önerdiği aksesuarlar dışında herhangi bir ekleme yapılmaması önerilir. Çünkü Honda, aksesuarlarını aerodinamik olarak denetler ve geliştirir. Honda’nın onay vermediği aksesuarların ise böyle bir mühendislik işlemine tabii tutulup tutulmadığı bilinemez. Aerodinamik kapasitenin istenilen seviye olmaması durumunda ise yakıt tüketimi artar ve sürüş güvenliği tehlikeye girer. Spacy Alpha modelimiz için özel olarak geliştirilen aksesuarlara buradan ulaşabilirsiniz.

Honda Spacy Alpha Otomatik Vites mi?

Honda Spacy Alpha’da otomatik bir şanzıman teknolojisi olan V-Matic kullanılır. Bu teknoloji Honda otomobillerinde de kullanılan CVT şanzıman teknolojisine oldukça benzerdir. V-Matic şanzıman içerisinde, DCT ya da manuel şanzımandan farklı olarak dişli yerine kayış sistemi bulunur. Belirli bir aralıkta sonsuz vites oranı sağlayan bu teknik ile motosikletin hızına ve anlık hızlanma ihtiyacına en uygun oran otomatik olarak saptanır ve ayarlanır. Bu sayede motosikleti akıcı ve sarsıntısız şekilde sürebilirsiniz.